MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ RADOŚCI

Chrześcijańska Fundacja Radość, Fundacja Stichting Intentio z Holandii oraz Zarząd Dzielnicy Praga - Północ i Ośrodek Pomocy Społecznej Dzielnicy Praga - Północ zaprosili 180 dzieci z opiekunami na Międzynarodowy Dzień Radości.

Impreza odbyła się 20 lipca br. na terenie Dzielnicowego Ośrodka Sportu i Rekreacji Praga - Północ.

W programie 5-godzinnej imprezy znalazły się: gry i zabawy na placu z "dmuchańcami", karaoke, niespodzianki, przekąski, loteria. Każda zaproszona rodzina z dziećmi mogła skorzystać z kiermaszu odzieży i drobnego sprzętu domowego. Na zakończenie Fundacja Intentio przygotowała niepodziankę dla każdego dziecka uczestniczącego w imprezie.

Inicjatorem Międzynarodowego Dnia Radości była Fundacja Stichting Intentio z Holandii, w jego organizację na terenie Dzielnicy Praga - Północ m.st. Warszawy włączyłą się także Chrześcijańska Fundacja Radość, Ośrodek Pomocy Społecznej Praga - Północ, Urząd Dzielnicy Praga - Północ, Dzielnicowy Ośrodek Sportu i Rekreacji a także Spółka Cywilna SPOR z Warszawy, która nieodpłatnie przekazała pieczywo.

W imprezie uczestniczyło ok. 300 osób wytypowanych przez OPS, organizację wspierało 12 wolontariuszy z ww. Fundacji, 8 pracowników OPS oraz pracownicy DOSiR.

W drugim dniu, przedstawiciele Fundacji Stichting Intentio wspierani przez pracownika socjalnego OPS odwiedzili i obdarowali prezentami 12 rodzin, które wyraziły zgodę na przyjęcie zagranicznych gości.

 p1000725

p1000745

p1180099